Porady Ekspertów

Gadżety firmowe w marketingu sieci sklepów odzieżowych

Gadżety firmowe

Gadżety firmowe

Reklama i marketing to w dzisiejszych czasach bardzo ważne aspekty funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa czy jakichkolwiek innych instytucji. Są to elementy, bez których trudno mówić o pozyskiwaniu nowych klientów czy rozwijaniu się. W każdej branży panuje obecnie niezwykle silna konkurencja, dlatego firmy muszą dążyć do pozyskiwania nowych klientów innowacyjnymi metodami. Standardowe metody są często nieskuteczne. W dzisiejszych czasach jednym z najczęściej stosowanych działań w marketingu większości firm, bardzo skutecznym, jest dystrybucja gadżetów reklamowych. Gadżety te są bardzo rozmaite, co jest podstawową ich zaletą.

Dobrym przykładem, obrazującym powyższe stwierdzenia, mogą być różnorodne gadżety firmowe, jak np. kubki, długopisy czy breloczki, promujące sieciowe sklepy odzieżowe. Branża odzieżowa przeżywa bowiem okres bardzo intensywnego nasilenia się konkurencji, natomiast sieciowe sklepy odzieżowe są na tyle dużymi firmami, że stać je na intensywny marketing, jak wspomniano wyżej. Jak owe gadżety można w tym marketingu wykorzystać?

Po pierwsze, mogą one być rozdawane przechodniom na ulicach i innych miejscach. Jest to metoda dystrybucji powszechnie stosowana w marketingu i jest bardzo skuteczna. Pozwala bowiem dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów, co jest głównym celem takich działań. Aby podnieść efektywność owego rozdawnictwa, odbywa się ono w miejscach, gdzie zwykle spotkać można dużo ludzi. Gadżety firmowe rozdaje się zatem w takich miejscach jak centra miast, główne ulice i skrzyżowania, ale również okolice dworców, zabytków miejskich, siedzib władz miasta, czy też w parkach, centrach handlowych, a nawet na plażach – gdzie ludzie przychodzą w wolnym czasie.

gadżety firmowe eksponują logo oraz nazwę sieci sklepów odzieżowych nadrukiem, który często noszą. Nadruk ten daje szansę producentowi takiego gadżetu na zaprezentowanie atrakcyjnych treści, w tym np. haseł reklamowych. Im lepiej wywiąże się on z tego zadania, tym lepszy efekt dla reklamodawcy taki gadżet przynosi.

Tagi: , ,

© 2016 - 2022 Porady Ekspertów