Porady Ekspertów

Prezenty dla niego dystrybuowane przez stacje telewizyjne

Prezenty dla niego

Prezenty dla niego

Obecnie da się zauważyć w Polsce rosnącą konkurencję pomiędzy różnorodnymi kanałami telewizyjnymi. Są one własnością różnych stacji telewizyjnych, często działają niezależnie. Zawsze jednak muszą się promować, aby pozyskiwać nowych telewidzów. Jest to bowiem warunek niezbędny ich rozwoju, a często nawet przetrwania. Jakie działania stacje i kanały telewizyjne mogą podejmować w ramach pozyskiwania nowych widzów? Możliwości jest wiele. Chodzi generalnie o to, aby zainteresować ludzi reklamą i swoją ofertą. A żeby to osiągnąć, trzeba ludziom coś podarować. Dlatego tak skuteczne w reklamie są gadżety, zwane na potrzeby marketingu reklamowymi lub firmowymi.

Stacje i kanały telewizyjne mogą dystrybuować np. prezenty dla niego poprzez rozdawanie. Jest to oczywiste, ponieważ dobry gadżet reklamowy powinien być darmowy. Rzadko kto zechce za gadżet płacić. Jak zatem można rozdawać owe gadżety?

Po pierwsze, w przypadku stacji telewizyjnych, robi się to organizując konkursy dla widzów. Zachęca to wszystkich do oglądania danego kanału telewizyjnego. Oczywiście nagród w danym konkursie musi być więcej, muszą być też bardziej atrakcyjne niż tylko skromne upominki, o których mowa. Ważne jest jednak też to, jakie są zasady danego konkursu – czy są przejrzyste, a także na ile przystępne są zasady uczestnictwa.

Inną metodą jest rozdawanie upominków, o których mowa, podczas imprez plenerowych, organizowanych albo sponsorowanych przez daną stację telewizyjną. Bardzo wiele mediów angażuje się często w organizację imprez plenerowych, a zatem imprez tych także jest coraz więcej. Podczas tych imprez uczestnicy mogą otrzymywać prezenty dla niego właśnie po to, aby popularyzować daną stację (gadżety te mają nadrukowane symbole danej stacji jak logo i nazwa).

Ale to nie koniec metod dystrybucji. Jedną z metod wymagających zaangażowania większych sił i środków jest rozdawanie gadżetów przechodniom przypadkowo napotkanym na ulicach i w innych miejscach dużych miast. Im więcej ludzi się spotka podczas tego rodzaju akcji i im więcej z nich otrzyma Prezenty dla niego, tym lepiej.

Tagi: , ,

© 2016 - 2022 Porady Ekspertów