Porady Ekspertów

Strony www – na czym polega ich pozycjonowanie

Strony www

Strony www

Pozycjonowanie stron internetowych to tak naprawdę najważniejszy etap w osiągnięciu sukcesu dla naszej witryny w sieci. Niestety, ale strona może być bardzo profesjonalna, oferować ciekawe treści i mieć naprawdę unikalny pomysł, ale nikt się o niej nie dowie jeśli nie weźmiemy się za pozycjonowanie. W przypadku wyjątkowo innowacyjnych pomysłów faktycznie może uda się obejść bez tego, gdyż wystarczy powiedzieć o stronie kilku osobom, a wieści rozejdą się dalej. Tak było chociażby ze stroną Facebook’a, jednak to są przypadki wręcz pojedyncze. Aby pozycjonowanie było skuteczne warto zlecić je fachowcom, ale dobrze mieć przy okazji pojęcie na czym to wszystko w ogóle polega.Pozycjonowanie to tak naprawdę nie jest zbyt skomplikowane pojęcie. Strony www znajdują się w wynikach wyszukiwania kiedy wpiszemy jakieś słowo kluczowe, prawda? Wpisujemy do wyszukiwarki na przykład frazę „samochód” i od razu wyskakują nam tysiące, a nawet setki tysięcy witryn. Znajdują się one jedna pod drugą i właśnie ta kolejność wcale nie jest przypadkowa. Strony znajdujące się wysoko w tych wynikach wyszukiwania zostały uznane przez roboty wyszukiwarek za wartościowe i dlatego promuje się je w ten sposób. Badania pokazują, że mało kto szukając informacji w sieci dociera dalej niż na 3 stronę wyników wyszukiwania, a więc widać, że gra warta jest świeczki.

Kiedy nowe strony www pojawiają się w sieci, i zostaną zindeksowane przez wyszukiwarkę (czyli wpisane do spisu stron), to pojawiają się one na szarym końcu wyników wyszukiwania, czyli tam gdzie prawie nikt nie dociera. Jedyna szansa, że ktoś nas znajdzie to wtedy, gdy wyszuka poprzez opcję „szczęśliwy traf”.

Pozycjonowane strony www stopniowo zyskują na swojej popularności. Jedną z najważniejszych cech tej popularności jest duża ilość linków do naszej strony, które znajdują się gdzieś w sieci. Tutaj warto podkreślić, że linki są wartościowe jeśli znajdują się na porządnych stronach, a do tego całe pozycjonowanie musi wyglądać maksymalnie naturalnie, aby strona nie zyskała statusu SPAM-u. To właśnie dlatego pozycjonowanie powinno się zlecać ludziom, którzy naprawdę się na tym znają.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2021 Porady Ekspertów