Porady Ekspertów

Zmywalne długopisy z nadrukiem

Długopisy z nadrukiem

Długopisy z nadrukiem

Błędu w druku nie da się już poprawić. Do książki dodaje się co najwyżej erratę. Ale błąd w zapisanych notatkach jest do naprawienia. Jeżeli mamy możliwość, wyrywamy kartkę z zeszytu i po sprawie. Ale kartkę nie zawsze można wyrwać, a formularz, w którym zrobiliśmy błąd, mamy akurat tylko jeden. Co w takiej sytuacji może pomóc? Kiedyś wyskrobywano błędy żyletką. Obecnie, w dobie maszynek jednorazowych, to mało popularny sposób. Bardziej rozpowszechniony jest korektor. Pisakiem lub pędzelkiem, ze specjalnym płynem, tuszujemy błąd, pozostawiając mało widoczną białą plamkę. Ale jest jeszcze jeden sposób – długopis ścieralny.

Długopisy z nadrukiem, których tusz możemy zetrzeć, to stosunkowo nowy pomysł. Zasada działania jest nieco podobna do ołówka. Ołówek możemy zetrzeć gumką w każdej chwili. Długopis zmywalny też, choć najskuteczniej usuwa się świeże napisy (w zależności od modelu tusz można jeszcze usunąć po 5 godzinach, a w niektórych modelach nawet po 24 godzinach). Czy długopis ścieralny jest drogi? Ceny zaczynają się już od 3 złotych, więc cena nie jest zbyt wygórowana.

To, co napisaliśmy, ścieramy specjalną końcówką, umieszczoną na końcu długopisu. Końcówka przypomina zwykłą gumkę. Pod wpływem temperatury notatka zapisana tym długopisem znika (gumka musi mieć temperaturę około 60 stopni).

Tusz takiego długopisu nie jest taki sam jak tusz w długopisie tradycyjnym. Jego formułę opracowano tak, by był to tusz zmywalny, a jednocześnie by jakość napisów była jak na najwyższym poziomie. Zmywalne długopisy z nadrukiem są wydajne. Kolor nie blaknie pod wpływem światła słonecznego, czy sztucznego i szybko zasycha.

A więc, gdy jesteś uczniem, pracownikiem biurowym lub po prostu rozwiązujesz krzyżówki, ścieralne długopisy z nadrukiem są właśnie dla Ciebie. Ergonomiczne kształty, kolorowe obudowy i wzory sprawiają, że przyjemnie się ich używa (dotyczy to także osób leworęcznych) i przyjemnie wręcza w formie prezentu. Korektor, czy długopis do zadań specjalnych? Wybór należy do Ciebie!

Tagi: , , , ,

© 2016 - 2022 Porady Ekspertów